Koloběžka - skvělá přeprava dvou dětí

10.10.2022

Dokud je druhé dítě ještě alespoň trochu nosící a první dítě chce občas jezdit na odrážedle nebo šlapacím kole, je tu jako záchrana koloběžka!

Koloběžka pro takové účely musí mít možnost upevnění nosiče a brašen, a stupátka pro dítě. Pak jdou parádní celodenní výlety v různém módu. Nejčastěji jezdíme tak, že nabalím brašny, mladší si dám do nosítka a starší vyrazí na kole/ koloběžce/ odrážedle. Důležitým prvkem na nosiči je gumicuk, kterým se upevní oné kolo/ koloběžka /odrážedlo, když už starší nechce jet. (Podotknu že šlapací kolo musí být malé, ale 14tku na tom uvezu - viz na fotce). Pak si nastoupí na stupátko a já můžu jet alespoň chvíli svým tempem. Uznávám, že se při tom musí dávat pozor, protože starší tam jen tak stojí no a pak to je trochu taková krasojízda tanku, protože jste naložení až "po střechu". Ale známe ty mateřské poměry, a tak vám to i tak připadá jako ráj :).

Oproti kolu můžete na koloběžce starší dítě jednoduše obsluhovat v terénu kdykoliv potřebuje (např při rozjíždění na šlapacím kole) a naopak ho můžete popovézt, když si chce odpočinout (to by asi na kole nahradilo followme). Na řídítka některých koloběžek se dá připevnit sedačka pro dítě, ale tímto krokem už svezete jen jedno dítě, protože druhé by se nevešlo na stupátko. A pokud máte na řídítkách i zvonek, pak vám koloběžka zvoní sama, když se ten starší veze...

A jaké máte vychytávky vy? Já jsem na ně ujetá, takže se neváhejte podělit!