Nosítko - popruh navíc pro menší bolest zad

18.08.2022

Nosící tip,co mi při nošení vepředu zachránil záda. Pro mě byla tato varianta ještě lepší a pohodlnější, než nošení křížem. Každý máme záda jiná a i jiná nosítka, takže pokud vám funguje něco jiného, skvěle pro vás. Já jsem si na nosítku úplně jednoduše přidala popruh navíc.

Tento přidaný popruh mi o dost lépe drží aspoň trochu narovnaná záda a zase jinak rozloží váhu. Nosítko by mělo mít rozepínací popruhy (má je asi každé, ale teoreticky by to mělo vlastně jít i s nerozepínacími). U našeho nosítka byly zbylé popruhy tak dlouhé, že stačilo, abych na zbývající nevyužitou délku popruhu přidala sponu. V galanterii jsem ji koupila za pár korun. Jde tak upravit i obyčejná Manduca.

Pokud by byl zbývající popruh moc krátký, dá se prodloužit našitím dalšího, nebo ho prodloužit pomocí "posunovačů na popruhy" (někdy se prodává i pod "spona průvlečná"). Pro mě za pár korun hodně muziky. Tak ať se nosí dobře i vám :)

Obdržela jsem dotaz, jak to zapínám. Asi na to každý půjde jinak, je to trochu jóga, ale jde to. Vlastně se mi přídavný pás zapíná lépe, než ten originální prsák. Jdu na to zespoda a sponu si dostatečně povolím tak, abych jí v pohodě zapnula. Až je zapnutá teprve pořádně utahnu až k tělu.

A jaké máte vychytávky vy? Já jsem na ně ujetá, takže se neváhejte podělit!