Vychytávky na kočár

11.06.2023

Na něco asi vůbec nejsem detailista (třeba na vycíděné plochy doma), ale jakmile jde o místo v zavazadlovém prostoru kočáru nebo o lehkost balení při každodenním vyjetí kočáru z domu, umím být asi pěkný pes :D.

Po pořízení kočáru Baby jogger Summit X3 jsem vymyslela několik vychytávek. Věřím ale, že se dají s obměnami použít i na ostatní kočáry. Řešila jsem, že nechci pokaždé číhat, zda nás chytne nějaká přeháňka či ne, hodně nerada moknu jen tak. Takže jsem chtěla mít s sebou stabilně výbavu na déšť, ale ne tak, aby zabírala místo v zavazadlovém prostoru, kam už tak cpu většinou dost krámů. Taky jsem chtěla mít nějak elegantně vyřešené upínání odrážedla, a dalších pár maličkostí.

Jako první jsem přikoupila cyklobrašnu, protože na tuto verzi kočáru se dává špatně taková ta kočárová brašna na madlo. Tu pokud na svém kočáru máte, tak jste na tom lépe. Náš kočár s ní má pak špatné těžiště a docela tam překáží, když dáváte dítě do polohy vleže. Na madlo jde dát případně menší organizér, ale mě se tato taštička na peněženku a telefon na boku dost osvědčila.


Jak už jsem psala - dále jsem řešila, kam dát kočárovou pláštěnku tak, aby nezabírala zavazadlový prostor a byla vždy se mnou. Na pytlík od rejoice kalhot (ano ano, taky jste je před 20ti lety měli? :) Pokud ne, k použití je samozřejmě jakýkoliv látkový pytlík) jsem našila suché zipy a přicvakla na rám kočáru. K tomu tam mám ještě jednorázovou pláštěnku pro mě a něco proti dešti pro starší dítko. To jsem nacpala do látkového pytlíku od pertexky, který stejně nepoužívám, a který má na sobě taky suché zipy. Kreativitě se meze nekladou.


Na rámu si stabilně vozím i lékárničku, ve které jsou náplasti s desinfekcí a nějaká další první pomoc třeba proti štípnutí hmyzem a alergické reakci. dříve jsem ji měla taky dole, vedle pláštěnek, ale dcerka do ní začala chodit krámovat, a tak se lékarnička musela přestěhovat na madlo :-). Tento obal je z obchodu Pod7kilo, obsah jsem si upravila podle sebe.


Když jsme s sebou začali vláčet i odrážedlo, koupila jsem černý gumicuk a upevnila jsem ho z boku kočáru. Tudíž když není používaný, je natažen podél rámu kočáru, nejde vidět a nijak nepřekáží. V okamžiku kdy syn už odrážedlo nechtěl, jen jsem ho vsunula mezi gumicuk a kočár. Nepřekáželo tak ani v zavazadlovém prostoru, ani na madle kočáru.

Pokud pátráte i po kočáru jako takovém, já jsem s tímto maximálně spokojená  - díky velkým kolům projede fakt všechno, má ruční brzdu a aretaci předního kola na rámu na dosah ruky (obojí byla moje podmínka) a hlavně do nožního prostoru dáte v případě nouze další dítě... takže trochu supluje dvojkočár. Každý má o tom svém kočáru představy jiné, ještěže je jich na světě tolik a můžeme vybírat (i když, no, teda, nevím, jestli jich přece jen není trochu příliš...). Tak případný dobrý výběr kočáru přeju a hlavně si ho "vychytejte", ať je pro vás kočárování co nejpohodlnější a těší vás, když už ty naše ratolesti vozíme :).

A jaké máte vychytávky vy? Já jsem na ně ujetá, takže se neváhejte podělit!