Přespání ve vagónu v Nižboru

 Protože máme doma šotouše a protože máme pocit, že už má fakt hodně věcí, dali jsme mu na jeho narozeniny poukaz. Poukaz na přespání ve vagónu!

 Jestli jste Poberounští, tak to možná znáte. V Nižboru na nádraží je starý "dřevák" z roku 1876 přestavěn velmi hezky a citlivě na restauraci, s dobovým železničním vybavením. Vúkol jsou pak na kusých kolejích staré vagóny, přestavěné na ubytování, zařízeny v témže starém železničním stylu. (Vše je přestavěno hercem Tomášem Hanákem). Nám chvilku trvalo, než jsme se o tom dozvěděli, ale již při trase vlakem na Křivoklát zachytíte v Nižborské zastávce něco podezdřelého. V létě v době otevíračky to bude hlavně houf lidí na zahrádce s pivem

 Protože je synek narozen na konci zimy, zvolili jsme k přespání 1 noc v týdnu v dubnu, aby nemusel dlouho čekat, no a abychom to měli pro sebe, my jsme prostě spíš na ty mimosezóny (...píšu cestou na Sardinii na první prázdninový týden :D...ale to je pracovně, to mne omlouvá). Bylo tedy vlastně ještě dost zima, ale vagóny mají přímotopy, které nám stačily. Přes největší zimu je ubytování zavřené.

 Spali jsme jednu noc,  protože jsme až na jeden vyletní den poté zvládli normální týdenní provoz, ale taky proto, že ubytování nepatří k nejlevnějším, ale za ten zážitek to pro nás stojí. Ubytování se samozřejmě liší i podle toho, jaký máte vagón - s kolika lůžky apod.

Tudíž odpoledne po příjezdu jsme strávili prozkoumáváním areálu a našeho vagónu, syn si hrál na pruvodčího a vymávával pořád dokola náš vagón apod. Šotoušové se určitě zabaví :). V restauraci jsme si dali i dobré jídlo.

Na přespávačce slyšíte projíždějící vlaky, ale vzhledem k frekventovanosti trasy vás mockrát za noc nevzbudí. Je to fakt zajímavý zážitek. Ale ráno jenom poodhrnout záclonku a mrknout, co zrovna jede, byl pro syna další skvělý bonus.

  Další den jsme vyrazili na místní zámek, na který byl z vagonu krásný výhled. U řeky pod ním je i pro větší děti pumptrek a hned vedle i pro ty menší dětské hřiště. Na zbytek dne jsme se přesunuli 15 minut autem nad hrad Křivoklát, kde je  Rekreačně-naučný areál se spoustou hřišť  v přírodě a zábavou na celý den.
 
Tak kdo máte  rádi netradiční ubytování, my moc doporučujeme!