Puťák s 2 dětmi a croozerem

Když se narodila mladší dcerka, pořád jsem promýšlela, jak by se ty naše puťáky daly přece jenom zmáknout. Jenže když se dcera narodila, starší syn ještě zas tak moc nechodil, ve svých ani ne 3 letech. A že bychom měli oba s mužem krosny a oba nesli dítě, nepřicházelo v úvahu. Nakonec jsem povolila, že teda uděláme kočárový puťák a to dokonce s doblecroozerem! Pořídili jsme si z druhé ruky tento krám, velký jako dům, ještě zvětšený o neoriginální přídavné odpružení (ještě že tak)...který byl ale pro tyto účely naprosto skvělý! Kufr to má obrovský a 2 místa pro unavené/ líné/ ještě nechodící děti.

První zkoušku jsme dali na domácích Brdech. S mužem jsme se i se stanem, spacáky, karimatkami a vším vybavením sbalili do kufru toho doblecroozeru. Pravda, přespávali jsme pouze 1 noc, ale i tak. Pokud k tomu naplánujete většinu trasy z mírného kopce, což velmi doporučuji, potom je puťák jako lusk, veškerý pojízdný cirkus vám jede sám vedle vás :). Za mne se tento krok opravdu vyplatí nepodcenit. Musí to být pěkné cesty a převážně po rovince nebo z kopce, jinak se z toho stane pěkný workout. Někomu to nevadí, ale já jsem si teda užívala pohodový rozměr trasy, protože starostí kolem dětí je přes den víc než dost. Taky dost doporučuji ruční brzdu, na croozer jsme ji dokupovali a určitě se to vyplatilo.

V létě jsme vyjeli na několik dní do Krušných hor. Tam už jsme s sebou vzali i krosnu, protože jsme měli v plánu popojet vlakem a nevěděli jsme, zda ten croozer nebudeme muset skládat (naštěstí tam jezdí nízkopodlažní Regioshark, takže nemuseli). Vlastně se ta krosna celkem hodila na roztřídění věcí, i tak člověk pořád něco někde lovil a hrabal, ale takto bylo víc věcí po ruce. Krosnu jsme připevnili gumicukem na croozer a dokonce se tím o hodně zlepšily jízdní vlastnosti. Pokud jsou totiž naložené obě děti i kufr a croozer má k tomu nasazané velké sportovní neotáčecí kolečko, dá opravdu dost práce zatočit. Když byla ale nahoře krosna, váha se o hodně lépe rozložila a šlo krásně nadzvedávat přední kolo a zatáčet.

Vlakem jsme popojeli záměrně uprostřed puťáku, bylo to vítané zpestření a navíc nám vlak ukrojil výškové metry a my jsme mohli pokračovat v pohodové trase, převážně po rovině nebo z kopce. Taky proto, že jsme synovi brali odrážedlo, se taková trasa vyplatila. V době nečinnosti jsme ho přidělali z boku croozeru gumicukem a jelo se dál.

Trasa v Krušných horách

Vycházeli jsme ze Stříbrné, před Přebuzí jsme přespali v lese a další den jsme šli do Nových Hamrů. Po tamním noclehu jsme nastoupili na vlak a popojeli jsme do Perninku, odkud jsme se vydali, s jedním přespáním, na Boží dar. Čtyři dny Krušnohorského putování.

Po kliknutí na mapy uvidíte první a druhou část trasy na mapy.cz 

Na tomto úseku je nádherná příroda zejména za Přebuzí, okolo Rolavy, a u bývalé obce Chaloupky. Ale již hned za Stříbrnou jsou pěkné skalky a potůčky.

Tady bylo krásné místo hned za Perninkem u Černé cesty, nemine se ani občerstvení u Červené jámy ale hlavně je tu nádherný přístřešek na přespání - Uhlákovo. Na trase je i rašeliništní Mrtvý rybník a pro děti NS Ježíškova cesta.