Severní Itálie 2024

5. - 12.5. 2024


Stejně jako minulý rok, i letos mám možnost jet do vesničky Rumo vAlpách za Bolzanem. Zápis z minulého roku je ZDE, tak tam mrkněte, abyste se navnadili :-) . Už to není přes HomeExchange, ale cena pronájmu je opravdu pořád velmi nízká a kamarádská. Volá toto Italské dobrodrůžo někoho? :-)

Ubytování

Starý dům s velmi zajímavou historií, každá vlastní pokoj minimálně s dvojlůžkem. Pokoje jsou 4. Nábytek retro, někdy až historický kousek, ale vše plně dostačující. Jinak samozřejmě pro všechny k užívání kuchyňka, obýváček, terasa, sociálky. Samotná vesnice Rumo je v cca 1000 m n.m. Nějaké základní potraviny na nákup tam jsou, hřiště je 2 km do kopce (nebo 2 minuty autem, jako správní Italové :-) ).

Výlety

Do hodiny popojíždění autem se dostaneme na mnoho krásných míst - jezera, vodopády, visuté mosty a hřiště s výhledem na Alpské štíty. Většina lanovek je v tu dobu vypnutá, ale i bez nich jsou v okolí krásné výlety. Taky to zajišťuje klid od lidí v mimosezóně. Alespoň ušetříme a místo lanovky nám zbyde na pizzu :-). Z měst je k navštívení třeba blízké Bolzano, kromě historického centra mají v muzeu mumii Ötziho, i když nevím jestli je to zážitek pro děti (a ani nevím, jestli pro mne :D ). Každý den se prostě domluvíme, kam na výlet, mám seznam míst v okolí v mapě, kterou dostanete k dispozici, je to načerpána inspirace z  různých Italských webů pro maminky s dětmi!

Cena

Je 7000 Kč. Na týden v severní Itálii, chápete? Ceny nejlevnějších ubytování začínají na dvojnásobku, a marně po takové ceně pátrám i na Božím daru (...by se mi tam taková líbila).

Kdo nakonec pojede?

Protože už to není víkend v Čechách, ale je to týden v Itálii, chtěla bych dát dohromady maminky, co se ideálně budou trochu znát a ideálně k sobě budou trochu sedět děti. Tudíž, kdo byl už někdy na La Volavčích výletech, bude mít malou výhodu, a stejně tak ten, kdo má podobně staré děti. Proto kdo máte zájem jet, ozvěte se mi do pondělí 1.4.2024, já vás poté obepíšu a zkusíme se dát nějak dohromady!

Tak se těším, co z toho vznikne!