Pocity za organizováním vícedenních výletů

17.03.2023

Mám pocit, že co se týče svého "Sí Ví", mohu trochu něco nabídnout – v kolonce pracovních a dalších zkušeností by svítilo průvodcování po horách, působení v lesní školce, organizování výprav a akcí ve skautu atd…o to vše se můžu alespoň trochu opřít. Zároveň vím, že se dá prostě jen tak jet s kamarády na hory žejo, však jo. Jen třeba někdo nemá tu správnou partičku nebo termín… a já prostě už léta chodím po světě s touto myšlenkou v hlavě, nabídnout ostatním, ať se na naše výlety přidají, no a co se nezkusí, o tom se zhola nic neví, jaké to je.

Takže potud dobrý. No a kde je to blbý? Blbý to není nikde, jen je to pro mne v jedné oblasti trochu nekomfortní.

Já si dokážu v sobě zapnout společenského blížence a do jisté míry taková opravdu jsem. Zajímají mne lidi, a hlavně vztahy a pocity. Děje se mi ale, že na hromadných akcích, zvlášť s lidmi, které neznám, bývám v určitý moment přehlcená. Nasávám okolní lidi, příběhy a emoce až moc snadno a neumím to vypnout. Pomůže mi chvilka o samotě, vyvětrat se, pročistit si hlavu. Učím se s tím pracovat - jak za á preventivně tolik "nenasávat" :) a za dovolit si i se skupinou chvilku o samotě a jak to komunikovat. Jsem introvert a na první pohled se to nemusí vždycky zdát. Z chytrých knih vím, že to není o tom, jak se jevíte, ale kde čerpáte energii – jako kde si nejvíc odpočinete. Na to mám odpověď, že sama. Protože já se po těch akcích cítím nabitá a energii z nich čerpám – ale toho hlubokého odpočinku dosáhnu až po akci, o samotě, a většinou se na něj už ke konci těším, i když je akce skvělá.

Tak jsem si říkala, že bez tohoto rysu mé povahy by to asi pro mne bylo o chlup jednodušší. No, zas pokud to tak taky máte, u mne najdete plné pochopení. Možná, že během déle trvajícího našeho výletu taky někam na chvilku zmizím, se provětrat. Samozřejmě ve vhodnou chvíli a s vykomunikováním dopředu - nebojte, nebudete mne muset hledat :D. Zas máte s sebou někoho hodně vnímavého, kdo se pořád učí, jak se sebou zacházet. Taky se to učíte nebo máte manuál na sebe už komplet? :)

P.S. potkat na výletě se můžeme třeba na "S dětmi do Krušných hor " nebo na jiných - v sekci Nabízím