Jak upevnit nosítko při putování

23.06.2022

Toto upevnění nosítka se nám osvědčilo při putování na 300 Km dlouhé cestě do Santiaga, takže za nás prověřeno. Váha dítěte se v tomto případě dost rozloží na zádový systém krosny, což je velká úleva.

Každý však máme záda jiná a i jiná nosítka a krosny, takže pokud vám funguje něco jiného, skvěle pro vás. Nosítko musí mít rozepínací popruhy a musíte jít ve 2 dospělých lidech, protože sami si to takto nenandáte (alespoň nevyzkoušeno, při hodně dlouhých popruzích, které by se dotáhly až po zapnutí, by to mělo jít). To implikuje podmínku, že se uchycení tímto způsobem se vyplatí, když chvíli jdete, ne když za rohem dítě opět sundáváte.

Upínání má tyto fáze:

1. nasadíte nosítko s rozepnutými popruhy

2. dáte si krosnu a zapnete bederák krosny 

3. vsadíte dítko a držíte ho 

4. někdo další vám křížem zapne popruhy nosítka přes krosnu (my máme nosítko s dlouhými popruhy, ale kdyby vám délka nestačila, stačí koupit v galanterii za pár korun 2 stejné spony a popruh jako máte na nosítku a udělat si prodlužovací adaptér nebo si prodloužit popruhy, tip jak tady v textu)

5. vyšlo nám to tak krásně, že se vzadu na krosně daly pruhy pojistit prsákem nosítka a tím ještě dotáhnout jak nosič potřeboval a pruhy se nerozjížděly (lze taky nahradit menší sponou a popruhem z galanterie, pokud by vám to tak nevyšlo)

Doufám, že to někomu pomůže k parádnímu puťákovému dobrodružství :).

A jaké máte vychytávky vy? Já jsem na ně ujetá, takže se neváhejte podělit!